żwirek dla kota silikonowy

Czemuż akuratny żwirek dla kotka staje się rzeczywiście znaczący?

Czemuż akuratny żwirek dla kotka staje się rzeczywiście znaczący?

Żwirek dla kotka to zatem konieczne akcesorium kuwety. Są różnorakie modele żwirków dla kotów. Dowolny z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak również krytej. Żwirek dla kotka posiada taki mankament, iż nie wolno do końca powstrzymać jego rozsypywaniu nieopodal kuwety i rozprzestrzenianiu po mieszkaniu przez kotka.
zamów teraz żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla pupila?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piasek. Ale na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kotka, dużo użyteczniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają typowy piasek. Są dogodne dla kotów, które nierzadko wychodzą na zewnątrz i także kochają ryć w ziemi. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Wszak taki żwirek dla pupila ogromnie nagle zaczyna nieestetycznie pachnieć, bo niestety nie ma możliwości odseparowania żwirku skażonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma formę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Wszak owy większy oraz grubszy jest mniej korzystny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się kuleczka, którą można prędko usunąć z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Zestaw zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, świetne żwirki dla kotka bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla pupila silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać nieczystości na bieżąco, a wszystek żwirek podmieniać co jakieś 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kotka jest niesamowicie korzystny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym lokum, ażeby woda z moczu łatwiej wyparowała. Niebywale modne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy jeszcze drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek poprawnie niweluje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to zatem, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba myć po każdym oddaniu moczu przez kota.

Absorbery aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, jakie wolno dołączać w znikomej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że posiadają ponadto zalety dezynfekujące.