mały pies - sucha karma dla psa

Czy wybór odpowiedniej karmy dla psa ma znaczenie?

Czy wybór odpowiedniej karmy dla psa ma znaczenie?

Dobór odpowiedniej dobrej marki suchej karmy, nie jest wcale takie banalne, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już zauważyliśmy brak niezwykle istotnej informacji, jaką jest wielkość każdego ze elementów, które znajdują się w karmie. Jest to istotna informacja. Większość karm suchego typu jest przygotowywana na bazie zboża oraz innych roślin. Jednak tak koty jak i pieski są mięsożercami, więc winnym być karmione pożywieniem, gdzie głównym czynnikiem zdecydowanie jest mięso. Kupując żywność powinniśmy szukać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta musi bezwzględnie opierać się na mięsie. Koty nie mają potrzeby jedzenia cukrów.

W paszach dla zwierząt tymczasem możemy odnaleźć zboża, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i zupełnie nie dlatego, iż są pełnowartościowym jedzeniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięcho i tłuszcze powinny być jedynie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsiwa jednocześnie nie może być określona poprawnie. Należy więc unikać towarów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób czy też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które zawierają w sobie sporo mączki roślinnej, ponieważ są to pokarmowe wypełniacze. Jeżeli karma już ma w sobie zawierać zboża, to obowiązkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Jakiekolwiek cytrusy i warzywa zwiększają wartość, w szczególności jeśli zastępują one zboża w żywności.

Składniki mineralne są też bardzo pomocne, jednak trzeba mieć zawsze na uwadze to, że pożywienie musi liczyć szczególnie dużą ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można produkty niewiadomego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,lub ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące lub także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze albo mają zakaz stosowania w ludzkim pożywieniu, czy w żywności dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin oraz też BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą mieć w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są dodane przez wytwórcę, nie jest wymuszany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać potwierdzenia, jakie daje producent o tym że używa jedynie ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy również zwrócić uwagę na to czy mięcho i tłuszcze są niewiadomego pochodzenia, ponieważ może to być wszystko oraz z zupełną pewnością będzie wtedy posiadało niezmiernie kiepską jakość. Większość z wytwórców nie publikuje na swoich opakowaniach zupełnych proporcji pewnych składników, mianowicie jakie trafiają w skład żywności, więc dokonanie dobrej opinii będzie wówczas polegało na własnej wiedzy. Jeżeli chodzi zaś o gotową karmę, rozsądnie będzie z naszej strony być bardziej sceptycznym, aniżeli wierzyć reklamom w telewizji czy internecie.