Dobra karma dla psa to konieczność!

Dobra karma dla psa to konieczność!

Opieka nad psem czy kotem nie musi wcale pochłaniać ogromnych środków finansowych. Można też pokryć
podstawowe potrzeby zwierzaka, oszczędzając nieco na drogich zabawkach (zastępując je tymi ręcznie robionymi) czy szczególnie strojnych smyczach i obrożach. Jednak jest pewien wydatek związany z opieką nad zwierzęciem, którego po prostu nie można obejść – to dobrej jakości pożywienie. Karma Brit spełnia wszelkie wymogi dotyczące dobrze zbilansowanych karm dla zwierząt – niezależnie od tego, czy jest to karma Brit dla kotów, czy dla psów wszelkich ras.

Specjalne potrzeby żywieniowe

Nie każdy pies ma identyczne potrzeby. Można wyróżnić przynajmniej kilka grup czworonogów, których zapotrzebowanie jest inne, niż zapotrzebowanie zdrowego psa w kwiecie wieku. Przede wszystkim, są to szczeniaki. Karma Brit Junior zawiera składniki, które wspomagają rozwój psa, dają mu energię do zabawy i odżywiają rozwijający się aparat ruchu.Karma Brit dla szczeniaka to lepszy wybór, niż podawanie od razu
karm dla dorosłego psa. Kolejna grupa to psi seniorzy. Karma Brit senior jest mniej energetyczna, za to delikatniejsza dla układu pokarmowego. Specjalnego żywienia potrzebują też psy chorujące i wrażliwe. Karma Brit Care lub karma Brit Light to dobry wybór dla psa, który cierpi na dolegliwości żołądkowe lub ma skłonności do tycia. Z kolei karma Brit hipoalergiczna zapobiega reakcjom uczuleniowym na pokarm.
Za to dorosłym, zdrowym psom warto podawać karmę Brit Premium. Szczególnej uwagi wymagają rasy małe – karma Brit dla małych ras ma niewielkie rozmiary i zapewnia nieco więcej białka. To świetny wybór dla maltańczyka czy shih tzu.