drapaki dla kotów

Gdzie uzyskać atrakcyjne drapaki dla kotów?

Gdzie uzyskać atrakcyjne drapaki dla kotów?

Jak zakupić drapak dla kota?

Określając się na posiadanie pupila, musimy mieć wiedzę, że drapanie to zatem jego naturalny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się martwej, zużytej tkanki. Jeżeli Twój pupil ma smykałkę do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może stanowić przystosowany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a wybór jest naprawdę szeroki. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są wszechstronne reguły wybierania tego typu dodatków i w jaki sposób dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Kotek ścierając pazurki stosuje do tegoż dużą część własnej siły, i ciało wygina w mocny łuk. Takie nastawienie czyni, że drapak dla kota musi być przede wszelkim bezpieczny, tak aby nie zagroził naszemu zwierzakowi. Doskonałym rozwiązaniem są np. elementy umocowane do ściany, które akceptują duży nacisk i także stanowią wspaniałą ofertę, chociażby dla dorosłych kotków. Szukając drapak zbadaj, czy jest podparty na twardej podwalinie i dodatkowo czy część wewnętrzna świetnie przywiera do ziemi.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kota dedykowany jest ten przedmiot. Im wyższy jest nasz zwierzak, tymże większy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być prawdziwie solidny.

Dopasowana wysokość

Niezależnie od tego, czy nabywasz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy zamawiasz go online, myśl ażeby przystosować jego kształty do gabarytów Twojego kotka. Wielkość powinna być dobrana do wielkości zwierzaka, tak aby mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć ciało. Pupile odmiany dużej potrzebują specjalistycznych, dużych dodatków, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się standardowym artykułem; możemy także dobrać drapak, który będzie rósł łącznie z nim.

Marka a zastosowane materiały

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być wyprodukowany spośród znakomitej klasy produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który świetnie akceptuje kontakt z kocimi szponami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na materiale nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w rozmaitej postaci. Te najłatwiejsze to deska przewiązana specjalnym sznurem, niebywale wyszukane wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują jeszcze drapaki, wykonane tak, aby spełniać równocześnie
funkcję łóżka oraz które obite są silną, lecz lekką gąbką.
akcesoria dla kota zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno ładny, jak i także prosty. Taki przedmiot potrafi być ozdobą wnętrza również dobrym terenem rozrywek dla naszego pupila. Znacznie powiększone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, ale są także łóżkiem i także miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, gdy masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, a choćby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Szeroki asortyment rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, iż każdy właściciel kotów odszuka w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania i także wywoła radość pupila.