akcesoria dla psa

Kosmetyki dla psów

Kosmetyki dla psów

Posiadając w domu psa nie możemy tylko zapewnić mu miejsce do spania, jedzenie oraz rozrywkę polegającą na codziennych spacerach. Powinniśmy także zadbać o jego zdrowie stosując w tym celu specjalne kosmetyki. Dzięki nim psy będą zdrowsze a ich sierść będzie zawsze lśniąca i miękka. Kosmetyki takie ma w ofercie każdy dobry sklep zoologiczny online. W tym artykule postaramy się krótko opisać najpopularniejsze z nich.

Szampon dla psa

Każdy pies wymaga od czasu do czasu kąpieli. Dlatego podstawowym kosmetykiem dla naszych czworonogów jest właśnie odpowiedni szampon. Najlepiej sprawdzą się te, które w swoim składzie posiadają również odżywkę nadającą sierści blasku. Jakie jeszcze cechy powinien mieć idealny szampon dla psów? Przede wszystkim nie może on uczulać. Powinien być także delikatny dla psiej skóry. Biorąc pod uwagę zdanie właściciela szampon powinien pięknie pachnieć i usuwać nieprzyjemny czasami zapach sierści. Z punktu widzenia naszego psa nie jest to jednak najlepsze wyjście. Pies najchętniej nie używałby żadnego szamponu. A już takiego, który usuwa jego naturalny zapach to na pewno. Należy znaleźć kompromisowy złoty środek. Na rynku jest wiele różnych wersji szamponów i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Odżywka

Jeśli nasz szampon nie posiada w składzie odzywki powinniśmy osobno zadbać o jej zakup. Sklepy zoologiczne online posiadają szeroki wybór odżywek, które ułatwiają rozczesywanie sierści sprawiając, że nie wypada ona w tak dużych ilościach. Istnieją także specjalne odżywki do rewitalizacji sierści psa. Staje się ona dzięki niej mocniejsza i bardziej lśniąca. Wszystkie te odżywki dostępne są w formie płynu lub sprayu. Możemy także zakupić specjalny sprawy do usuwania zażółceń sierści naszych czworonogów. Pamiętajmy jednakże, aby nie przesadzić z ilością stosowanych odżywek.

Czyszczenie uszu

Powinniśmy również zadbać o zdrowe i czyste uszy naszych podopiecznych. Służą do tego specjalne płyny, które skutecznie usuwają wszelki brud i wosk zalegający w psich uszach. Dzięki regularnemu stosowaniu takiego płynu jesteśmy w stanie uniknąć wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z uszami naszych psów.

Bogata oferta sklepów zoologicznych online

To oczywiście tylko wyrywek z całej oferty sklepów zoologicznych. Znajdziemy tam dużo więcej różnego rodzaju kosmetyków dla psów służących ich zdrowiu i pięknemu wyglądowi.