obroża dla małego psa

Niezwykle egzotyczne typy obróż dla szczeniaków – czy warto zakupić?

Niezwykle egzotyczne typy obróż dla szczeniaków – czy warto zakupić?

Obroża dla pieska

Obroża dla psa jest znaczącym tematem w procesie układania, rozwijania i codziennej zabawy z psiakiem, czasem też opieki. Powinna być zatem zaadaptowana do psiaka i dodatkowo do ruchu.

Dobór właściwej obroży dla psa

Psy o gęstszej i dłuższej sierści, jak także psy szczególnie niecierpliwe, czy wybuchowe mogą pragnąć obroży modelu kolczatka. Psy delikatne i krótkowłose, delikatniejsze i miłe, wystarczy że dostaną mocną skórzaną, lub plecioną obrożę. Na pewno nie planujemy by obroża w dowolny sposób dawała czworonogowi niewygodę czy ból.
Winna szybko się ubierać, posiadać opcję regulacji oraz dodatkowo bezproblemowo dać się ściągnąć, jak tego pragniemy. Wprawdzie, na co dzień, jeśli spacerujemy, obroża dla psa potrzebuje być sprawna. Nie może się niespodzianie rozpiąć, jak właśnie trzymamy psa krótko, gdyż obok kroczy poważny sąsiad kiler, czy pęknąć, kiedy piesek się pociągnie nagle zauważywszy np kotka. Obroża nie może także dać się zsunąć przez samego psa.
Jeśli wędrujemy w nocy po lesie i jest możliwość, iż nasz pies się gdzieś zgubi, do obroży możemy doczepić światełko, albo komunikator dźwiękowy upraszczający namierzenie pozycji własnego pieska.
Czasami przyplącze się do naszego pupila kłopotliwość w postaci pchły. Są obroże odstraszające te pasożyty oraz w razie konieczności, umiemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psiska wyposażyć. Jeśli chodzi o atuty estetyczne obroży, też warto i na nie zwrócić uwagę i także mieć dodatkową satysfakcję z koloru, bądź wzoru, jakim będzie ona ozdobiona.
obroża dla psa bogaty wybór tutaj https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do gospodarza

Na obroży potrafimy zamontować informacje zdatne do zlokalizowania czworonoga, w razie gdyby uciekł, albo się zatracił. Telefon do właściciela, imię pieska i dodatkowo może ukochana żywność mogą oszczędzić swego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zawieszania na nich karabinku od smyczy, idealnie, jak nie będą nadto duże, żeby zapobiec zaczepianie się na nich trawy, czy gałęzi, jak pójdziemy na spacer w miejsce zarośnięte gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest zwierzęciem grupowym i potrzebuje znać swoje położenie w stadzie. Nasz pies wie, kto jest wodzem jego stada. Za tą osobą idzie i dodatkowo jej się słucha. Bezsprzecznie my chcemy, ażeby piesek znał dobrze własne miejsce w naszym prywatnym stadzie oraz żeby to było miejsce ostatnie – czyli omega. Nadzwyczaj niekomfortowe jest mieszkanie z pieskiem, który zajmuje miejsce alfa i także dominuje w naszym domu. Taka sprawa może być nie tylko uciążliwa, a i często niebezpieczna nie tylko dla psiaka, ale i także dla wszystkich. Psiak o statusie przywódcy stada będzie sobie dopuszczał na odbieganie od nas w każdym etapie i kierunku, na szczekanie na pozostałe czworonogi, albo ludzi, wskakiwanie na ludzi, podrywanie i także ciągnięcie smyczy i ogrom tym podobnych zachowań. Notabene – własny pies wcale nie marzy o byciu alfa, jeżeli taka okoliczność ma miejsce, to wówczas właśnie dlatego, iż sami ludzie niestety nie osiągają pozycji dobrego i dodatkowo pewnego siebie dowódcy.

Pokój i także dyscyplina

Kiedy więc zapewnić sobie i dodatkowo stworzeniu codzienny komfort. Tutaj właśnie znaczącą rolę odegra obroża dla psa. Przez smycz i obrożę potrafimy komunikować czworonogowi żądania i całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś przekazywać mu swoją spokojną uwagę i dodatkowo gwarancję przewodnika stada. Odbierając spokój właściciela, pies także jest przyjemny, prosto się go układa plus rozwija. Warto zatem zabierać psiaka codziennie na spacer i także cieszyć się wzajemną nauką. Smycz, obroża i dodatkowo spokojna dyscyplina, to wówczas ważne elementy prostych zabaw z pieskiem.