rottweiler - dieta wegetariańska dla psa

Pies wegetarianin – czy psa można karmić bez mięsa?

Pies wegetarianin – czy psa można karmić bez mięsa?

Co rzekniecie na psa, który będzie konsumował ziarna, owoce, warzywa zaś nie ma mięsiwa? Czy to trudne? Aczkolwiek będzie to wykonalne, psiska też potrafią być jaroszami.

Pewno czworonóg wegetarianin brzmi dla wielu dam kuriozalnie. Niemniej wegetarianizm oraz weganizm zyskują coraz więcej zwolenników. Ciężko się temu zdumiewać w okresie, gdy okaże się, iż pan jest zdecydowanym wrogiem konsumowania mięcha. Zatem chciałby, aby jego czworonożny towarzysz też karmił się jedynie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki potrzebują spożywać mięcho o tyle psiny są w stanie bez niego się wychowań. Chociaż sporo lekarzy sceptycznie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, żeby taką zmianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Często tego, że piesek nie będzie miał dostarczonych wszystkich składników w dobrych proporcjach. Niewątpliwie takie zagrożenie występuje, jeśli menu będziemy opracowywać osobiście i nie będziemy mieć stosownego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie wykonać dietę dobrze zbilansowana wolno oczekiwać, że świetnie się sprawdzi oraz psisku nic się nie stanie.

Karmę wege bez kłopotu będzie można nabyć w internecie, wielorakie wyroby tegoż rodzaju mają w swoim asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska żywność nie jest dodatkowo szczególnie droga – worek, który liczy około 12 kg będzie można zakupić za blisko 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje strawa znakomitej marki w składzie tradycyjnym.

Najczęściej proponowanie takiej karmy to efekt decyzji właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się też sytuacje, gdy taki pokarm jest dla kundla ratunkiem. Szczególnie będzie to związane z alergiami, czasem pieszczoszka uczula najpierw wieprzowina, później mięso z kuraka, wołowina czy ryby, aż w efekcie dochodzi do tego, że białko zwierzęce zawsze wywołuje alergię. W takich okolicznościach żywność jarska nie będzie ekstrawagancją, natomiast to jedyny środek na to, by pies był zdrowy.
Psisko wegetarianin! Zagrychy bez mięcha

Nieważne czy żywi się żywnością wege czy mięsną to i tak będzie można podawać pieskowi wegetariańskie zakąski.
Jarskie zakąski dla zwierzaków

Czworonóg jarosz z przyjemnością pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej słodki zapach będzie sprawiał, że jest wówczas dla szczeniaka świetny składnik oraz będzie po niego chętnie sięgał. Także znakomite będzie też dobrze strawne puree z dyni, które doskonale się sprawdzi również będzie można je podawać psom. W diecie zwierza pojawiać się może jednocześnie kisiel z siemienia lnianego, który dostarcza drogocenne kwasy tłuszczowe omega3. Cennym składnikiem będzie jeszcze brokuł, z którego stworzyć można znakomitą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co niezwykle znaczące to także będzie tam znikoma ilość kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą dodatkowo buraki, które będzie można podawać w postaci buraczanych wiórków.