angielski bulldog - tresura

Proste zasady tresury psa. Jak zacząć tresować swojego pupila?

Proste zasady tresury psa. Jak zacząć tresować swojego pupila?

Mały oraz rozbrykany a ponadto pełen werwy pieseczek, nie potrafi długo skupić się na danej rzeczy. Na tresurę psa warto wybrać odpowiedni czas także sprzyjające okoliczności. Tresurę należy zacząć od zakupu dobrej smyczy dla naszego czworonoga. Rozciągłość smyczy zależna jest od wielkości psa, ale również naszego wzrostu, tak by dawała możliwość manewrów psu i właścicielowi.

Na starcie należałoby zakupić się smycz automatyczną, która ma pozwolić na prędkie zareagowanie na nieplanowany ruch naszego pieska. Potem należy zakupić obroże, jeśli mamy sporego czworonoga to powinniśmy nabyć obrożę łańcuszkową, która dopuści nam pełniejszą pieczę nad pieskiem. Musimy pamiętać, że obroża musi być dopasowana do wielkości oraz zachowania psiny. Jeżeli już zakupiliśmy niezbędne rzeczy, możemy już przystąpić do szkolenia umiejętności chodzenia przy nodze pana. Powinniśmy zawsze dbać, aby na początku uczyć naszego czworonoga chodzenia przy nas. Z czasem wypuszczanie pieska na spacerze lecz o kilka kroków przed nami stanowi to następny poziom tresury. Istotne jest aby pieskowi wydawać przejrzyste oraz bezpośrednie polecenia, najlepiej mówione zawsze tym samym tonem.

Dodatkowo, każdy przejaw posłuszeństwa należy nagradzać specjalnym smakołykiem. Nie zawsze pierwsza nauka chodzenia na smyczy musi skończyć się triumfem. Na wstępie, trudno może być nam zachęcić czworonoga do zwrócenia uwagi lub też wymuszenia większej uwagi na konkretne polecenia. Jeśli na spacerze piesek zbyt ciągnie i usiłuje wybiegać już na kilka kroków przed posiadacza, należy go odciągnąć trochę do tyłu, polecając tymże samym, że oczekujemy tempa równego naszemu. Jeżeli natomiast nasz psina kroczy zbyt wolno, musimy trochę go podciągnąć do przodu albo zachęćmy krótkim lecz wspólnym biegnięciem. Jeśli natomiast uda się psinie sprostać naszym wymaganiom i dobrze wykonać zadania, zdecydowanie doceńmy go miłym smakołykiem.

Wyszkolenie naszego psiny chodzenia na smyczy nie jedynie podczas pierwszych spacerów, ale także szkoła podstawowych komend nie musi być skomplikowane. Potrzeba tylko cierpliwości, a przede wszystkim systematyczności. Wtedy właśnie zamierzony rezultat domowej tresury jest łatwiejszy do zrealizowania.