Zatroszcz się swoim psem czy pupilem i dodatkowo zakup mu strawę

Zatroszcz się swoim psem czy pupilem i dodatkowo zakup mu strawę

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotka to bezsprzeczne akcesorium kuwety. Istnieją wielorakie warianty żwirków dla kota. Którykolwiek z nich przydaje się także do kuwety otwartej, jak i osłoniętej. Żwirek dla kota posiada taki defekt, iż niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozsypywaniu niedaleko kuwety i rozprzestrzenianiu po pomieszczeniu przez kotka.

Który żwirek dla pupila?

Najprościej jest do kuwety wsypać po prostu normalny piasek. Lecz na rynku są dostępne różne żwirki dla kota, o wiele przystępniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają zwykły piasek. Są odpowiednie dla kotków, które nieraz idą na pole i także przepadają kopać w ziemi. Takie koty pragną mieć w kuwecie cokolwiek znajomego. A taki żwirek dla kotka szczególnie szybko zaczyna brzydko pachnieć, bo niestety nie ma opcji oddzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy posiada strukturę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. Wszak ten większy oraz cięższy jest niewiele użyteczny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, którą można lekko wyrzucić z kuwety bez potrzeby wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe bądź zapachowe. Wybór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, trafne żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, oraz cały żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest szczególnie wydajny. Jeśli go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym środowisku, żeby woda z moczu nietrudno wyparowała. Niewiarygodnie rozpoznawalne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.
Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek prawidłowo redukuje smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą stanowi to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, które można dodawać w ograniczonej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż posiadają nadto cechy oczyszczające.

obroża kiltix

Kuweta dla kota

Kotki niewychodzące potrzebują własnej kociej ubikacji w swym domu. Należałoby wybrać właściwą kuwetę dla kotów, ażeby i koty i dodatkowo ludzie żyjący z kotami czuli się wygodnie.

Najidealniejsze pole dla kuwety

Przed nabyciem, bądź zbudowaniem kuwety dla kota, należałoby wpierw zdefiniować gdzie ona będzie stała, albowiem od tego może zależeć jej wzór i także wymiary. Kuweta dla kotka może gościć w kącie, czy za czymś, np. za muszlą klozetową, albo pomiędzy np. wanną, a pralką. Kuweta potrafi być wielce wymyślna oraz nowoczesna o oryginalnym kształcie np. kapsuły i także tworzyć chociażby dekorację naszej ubikacji. Istnieją kuwety ze wyjątkowymi wycinanymi progami, na których kotek przechodząc obciera łapki i nie rozprzestrzenia żwirku po całym wnętrzu. Należy, jednakowoż pamiętać, że kuweta dla kotów, choćby przy najtroskliwszym dbaniu o czystość oraz sterylność, jest pojemnikiem na ekskrementy i nie chcemy jej umiejscowić w kuchni, sypialni, holu, czy pokoju, gdzie się kręcą i także pracują ludzie. Znakomitym lokum, gdzie może prawdopodobnie tkwić kuweta dla kota stanowi toaleta, albo którekolwiek samotne miejsce gospodarcze, sąsiadujące z ogrodem, może prawdopodobnie to być również łazienka, w której jest muszla klozetowa.

Rozmiary kuwety

Pupil będzie chętnie korzystał z kuwety, jeśli jest ona świeża, regularnie porządkowana, jest w niej suchy piasek, albo żwirek, którym kot może zawalić swoje fekalia, no i także jest przytulna. W kuwecie nasz kotek powinien mieć swobodę dowolnie się zakręcić, wyselekcjonować miejsce i dodatkowo pogrzebać łapką. Zakończenie ściany kuwety nie może być ani zbyt niewielkie, ani zbytnio duże. Zbyt niewielki rand kuwety będzie winą rozsypywania się żwirku po posadzce, natomiast zbyt duży – skomplikuje naszemu pupilowi trafianie do środka. Niefachowo wybrana kuweta dla kotka może prawdopodobnie spowodować, iż nasz mruczek może prawdopodobnie się w ogóle zrazić do korzystania z niej oraz na przykład załatwiać nieopodal – na podłodze, zwiększając nam masę ekstra pracy.

Kuwety zakryte, z pokrywą

Kuwety – pudła, posiadające obudowę górną posiadają tę właściwość, iż wybitnie dokładnie ubezpieczają przed wylewaniem się piachu, hamują także w pewnym stopniu smrody oraz zabezpieczają niegustowne widoczki kocich nieczystości. Po uprzątnięciu, potrafią też służyć za opakowania transportowe. Należy natomiast unosić, czy zdejmować górną pokrywę dla wyraźnego wysprzątania wnętrza kuwety wystarczająco często.

Codzienne oczyszczania

Istotne jest wyczuć jak często musimy wykonać globalne porządki w kuwecie. Również raz w miesiącu, znakomicie jest wyrzucić wszystko z kuwety. Całą kuwetę dobrze zmyć szczotką i także szarym mydłem, wolno jeszcze wyparzyć dno i ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najbliższe sąsiedztwo kuwety też zasługuje na porządne pozamiatanie i dodatkowo wyszorowanie. Jeżeli kuweta występuje w sąsiedztwie innych, licznych przedmiotów, doskonale jest też i je przemyć. Na pewno planujemy mieć niedaleko kuwety łopatkę do przekładania kupek plus szczotkę do usuwania wysypanych ziaren piachu. Do odświeżonej kuwety cudownie będzie dosypać nowy piasek, czy żwirek.
Nasze kotki odwdzięczą się nam na pewno własną kocią frajdą i także wyjątkową kondycją. Zaś właściwie utrzymana, klasyczna kuweta dla kota – to zatem nieuchwytna i dodatkowo niewyczuwalna nosem kocia kuweta, w jakiej pupil czuje się bezpiecznie, spokojnie i dodatkowo schludnie.

pedigree

Jak dobrać drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kotów, musimy mieć wiedzę, że drapanie to jego naturalny instynkt i instynktowny środek na pozbycie się martwej, zużytej tkanki. Jeżeli Twój kot ma tendencję do rysowania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi oraz sprzęty, wyjściem może stanowić przystosowany do jego potrzeb drapak.
Jedne modele różnią się od siebie układem, wielkością oraz praktycznością, zaś asortyment istnieje naprawdę spory. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są dokładne zasady dobierania tego typu dodatków i w jaki sposób dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kotek skrobiąc pazurki wykorzystuje do tegoż znaczną część swojej siły, zaś ciało krzywi w wielki łuk. Takie nastawienie sprawia, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim trwały, tak żeby nie zagroził swemu kotu. Atrakcyjnym podejściem są np. moduły przytwierdzone do ściany, które znoszą wielki wpływ i dodatkowo tworzą wspaniałą propozycję, chociażby dla dużych pupilów. Wybierając drapak zweryfikuj, czy jest wsparty na bezpiecznej podstawie i czy strona spodnia odpowiednio przywiera do podłogi.
Dokonując przesiewu weź pod uwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kotka dedykowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże silniejszy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota winien być prawdziwie solidny.

Dostosowana wysokość

Niezależnie od tego, albo nabywasz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl by dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być zaadaptowana do wysokości kota, właśnie żeby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Pupile rasy dużej chcą fachowych, obfitych dodatków, jakie zaspokoją ich potrzeby. Koci junior nasyci się podstawowym produktem; możemy również zakupić drapak, który będzie rósł łącznie z nim.

Jakość a zużyte środki

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być zrobiony z wysokiej klasy materiałów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który wyśmienicie toleruje styk z kocimi pazurami. Taki wybór pokrycia pozwoli na to, iż na przedmiocie nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest wiele rodzajów drapaków w nietypowej postaci. Owe najzwyczajniejsze to deska opleciona specjalnym sznurem, nadzwyczaj ekskluzywne stworzone są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują również drapaki, zrobione tak, by pełnić zarazem
funkcję łóżka oraz które obite są mocną, ale lekką gąbką.

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być również ładny, jak i prosty. Taki przedmiot potrafi zostać ozdobą wnętrza i dobrym terenem rozrywek dla naszego pupila. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieżyczki, które umożliwiają dopilnować pazurki, a są także legowiskiem i środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, jeżeli posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, a choćby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Ogromny dobór rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, iż każdy właściciel kota odkryje w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i wywoła radość kotka.